Re: Фінляндія
RawonaM
сеніори 4000-5500 (3000-3800 чистими).
Дуже дивно таке читати.
Добре, давайте підійдемо з іншого боку: чи є різниця між програмістом котрий працює на внутрішній ринок від того, котрий працює на ринок США?
З написаного вище я розумію, що максимальна заявлена зарплата 5500 (наскільки я розумію, йдеться про долари США). Отже, якщо в місяці 24 робочих дні і 8 годин щодня, тоді ставка за годину буде ~28,64 (до сплати податків).
Але ж погодинна ставка в Штатах може бути і 60 доларів на годину, і більше. І якщо з країни на зразок України не надто охоче беруть контрактором-ремоутером напряму, то з такої країни як Фінляндія повинно бути без проблем...Тому я і запитав вище, чи є щось на зразок ФОП - і ви відповіли, що різниця невелика. Чи впевнені, що ви достатньо глибоко дослідили це питання? Так, податки у вас там високі, однак ставлення до контракторів з боку штатівських компаній повинно відрізнятися... Ще подумав, що потенційно можливо таке: через слов'янське ім'я та прізвище компанія зі Штатів може не сприймати вас як фіна, без огляду на всі ваші документи... Тоді запитання - як із цим ситуація в умовних "справжніх" фінів?
І ще - я ні до чого конкретно вас не закликаю, бо якщо вам подобається розмірений робочий день, підходить ваш проект, влаштовує бути працівником на умовній "трудовій книжці" а не як "фоп", то продовжуйте насолоджуватися життям. Лише цікавить інформація і відчуваю що поки що відповідь може бути не повною.
▼Прихований текст
Окей, давайте детальніше. Я все писав/пишу в євро (на цей момент десь 1,21 доларів США), ми тут не рахуємо доларами.
Рабочий день у Фінляндії 7,5 годин, у місяці у середньому 21 робочий день, тобто десь 157,5 годин/міс. Якщо рахувати 5500е на місяць, виходить 35€ за годину. Але п'ять тижнів ви не працюєте и отримуете 1,5 зарплатні (тобто десь 8500е за рік), це десь 5е на годину. Скажімо $50/г. Але у вас є всі права робітника (тобто наприклад якщо ви захворіли, то вам платять), вас не можуть звільнити просто так, вам купують телефон і платять за все (грошей не багато, але не треба цим займатися), дають найсучашніше обладнання і у вас є офіс.
Якщо ви отримуєте $60/h з-за кордону, вам треба 1) оформаляти купу паперів, 2) платити бухгалтеру, 3) покупати все за свій рахунок, 4) можливо орендовати приміщення і т.п. Якщо ви захворіли - це за ваш рахунок. Якщо у компанії якась проблема з грошами чи щось там перерахували, то консультантів звільнять одразу. Якщо ви не хворієте і працюєте багато, то може отримаєте на 20% більше, але я не впевнений.
Я питав людей, які перейшли з ФОП назад до работодавця. Що мені казали це 1) немає впевненності, що завтра ще продлять контракт, можуть сказати, що немає грошей и усе. 2) цікавих проєктів одиночним фрілансерам не дають, їх дають лише великим конторам. Добуток десь на 20-30% віще, коли він є, але може бути багато часу між проєктами, коли отримуєш 0,0е Тобто резюме було таке: якщо можно попасти у той же проєкт і знаеш, що він буде довгим, тоді краще звичайно ФОПом.
Якось так. Є ще деталі, може потім Що скажете, теперь логічніше?