61

Re: Фінляндія

Добрий день шановне паньство.

Слава Україні! Скорішої перемоги! ????????

У Фінляндію приїхало багато нашіх біженців, я теж приймал у себе родину з Харкова. Фіни дуже підтримують Україну, бо памʼятають свої війни проти Москви. Збирають гроші, речі тощо. Багато айті-компаній зібрало велики суми на допомогу українцям.

Щодо моєї карʼери, то я все ж таки теж перейшов на працю на себе, всупереч тому, що я казав у цій темі рік тому :)

62

Re: Фінляндія

Там де ??????? має бути прапор України, але форум не сміг його відобразити...

63

Re: Фінляндія

RawonaM написав:

Добрий день шановне паньство.

Слава Україні! Скорішої перемоги! ????????

У Фінляндію приїхало багато нашіх біженців, я теж приймал у себе родину з Харкова. Фіни дуже підтримують Україну, бо памʼятають свої війни проти Москви. Збирають гроші, речі тощо. Багато айті-компаній зібрало велики суми на допомогу українцям.

Щодо моєї карʼери, то я все ж таки теж перейшов на працю на себе, всупереч тому, що я казав у цій темі рік тому :)

Слава Богу за Україну і за героїв!

Прапор України коректно відобразився в пошті, де я підписаний на оновлення цієї теми. А тут чомусь не відображається.

То розкажіть як саме дійшли до висновку, що таки варто працювати на себе. Наскільки складно було оформити документи і робити це щомісяця (чи щокварталу). Яка приблизно різниця в доходах у такому випадку. І чим саме вирішили займатися, працюючи на себе.

64

Re: Фінляндія

frz написав:

То розкажіть як саме дійшли до висновку, що таки варто працювати на себе. Наскільки складно було оформити документи і робити це щомісяця (чи щокварталу). Яка приблизно різниця в доходах у такому випадку. І чим саме вирішили займатися, працюючи на себе.

Займаюсь усе тим самим: продаю свої години :)

Я почав тільки з квітня, ще немає досвіду. Оформити було легко, якщо всі нюанси знати: 30 хвилин заповняв форму на держ. послугах і фірма (ТоВЗ) вже була готова. Потім прийшли папери до дому. Якщо не знати, що робити, то краще з бухгалтером.

Треба записатися до реєстра ПДВ і потім щокварталу подавати декларацію і сплачувати його.

За інші податки ще на знаю, коли буде досвіт то розповім.

До висновку ще не дійшов, але хотів спробувати. Дохід на перший погляд значно вище, але коли буде статистика за 2-3 роки, то розповім.

Ось так :)

65

Re: Фінляндія

Цікаво, чи потрібно у Фінляндії вказувати де саме знаходиться "офіс", і відповідно сплачувати окремий податок за шматок житла, скажімо в квартирі два метри квадратних відведено під офіс?

66

Re: Фінляндія

frz написав:

Цікаво, чи потрібно у Фінляндії вказувати де саме знаходиться "офіс", і відповідно сплачувати окремий податок за шматок житла, скажімо в квартирі два метри квадратних відведено під офіс?

У фірми повинна бути адреса, так.

Але який податок, я не зрозумів?

Напевно можно арендувати у себе приміщення (кімнату) для фірми і тоді фірма буде платити мені (як особі), а я (як особа) повинен з цього дохода сплачувати податки.

Ще не знаю як найоптімальніше це оформити, може є і інші варианти.

67

Re: Фінляндія

RawonaM написав:
frz написав:

Цікаво, чи потрібно у Фінляндії вказувати де саме знаходиться "офіс", і відповідно сплачувати окремий податок за шматок житла, скажімо в квартирі два метри квадратних відведено під офіс?

У фірми повинна бути адреса, так.

Але який податок, я не зрозумів?

Напевно можно арендувати у себе приміщення (кімнату) для фірми і тоді фірма буде платити мені (як особі), а я (як особа) повинен з цього дохода сплачувати податки.

Ще не знаю як найоптімальніше це оформити, може є і інші варианти.

Це вже наступний крок (власник або орендар житла в статусі фізичної особи надає в оренду/суборенду декілька квадратних метрів "домашнього офісу" людині в статусі ФОП).
А поки що цікавить, чи існує такий податок на використання частини житлового приміщення для потреб підприємницької діяльності (і схоже що без консультації спеціаліста в цьому може бути важко розібратися).