13 381 Востаннє редагувалося cheappi386 (21.05.2023 06:09:55)

Re: Тема для розмов

Vo_Vik написав:

А який зараз прохідний бал по експрестентрі?
Вже подивився, треба під 500 майже мати. Я вам скажу, капець цифри зараз пішли.

трюмо закоханий у індусів
PS:а я у мінонітських дівчат, таких ріалі в Україні не то що побачити а й уявити

13 382

Re: Тема для розмов

FakiNyan написав:

здоров, хто шо робе?

Їбусь з розкладанням груп на напівпрямі добутки (wiki: uk, en; mathlib_docs).

13 383

Re: Тема для розмов

frz написав:

Задачка на логіку: якої місткості потрібне відро води, аби загасити сонце?

Який саме результат гасіння слід вважати остаточним? Якщо нам потрібно, щоб Сонце перестало випромінювати взагалі, то його масу слід збільшити до такої, щоб утворилась чорна діра. Мінімальна маса чорних дір перевищує сонячну в декілька разів, плюс деяка кількість матеріалу може розлетітись при вибуху наднової в процесі гасіння.

Потім, як саме лити воду на Сонце? Відносно простим варіатом здається подача її в вигляді потоку крижаних кометних ядер, але при наближенні вони випаровуватимуться й, імовірно, не долітатимуть до поверхні, тому має сенс попередньо їх зіштовхувати між собою з утворенням водяних гігантів. У задачі, проте, фігурує «відро води». Якщо під відром води ми розуміємо металеву посудину зрізано-конічної чи циліндричної форми, увесь внутрішній об'єм якої заповнено окисом водню в рідкому стані, то задача недосяжна, оскільки така посудина з водою при такому розмірі набуде кулястої форми й почне стискатися під власною вагою з перетворенням рідкої води на щось інше. Якщо ж вимога повної заповненості рідиною не ставиться, то «відро» може являти собою структуру з тонкої плівки, якою огорнуто хмару кометних ядер.

Але, якщо структурі, щоб вважатися відром води, достатньо мінімальної кількості води в ній (хоча б однієї молекули), а достатнім результатом гасіння є припинення надходження сонячного світла до спостерігачів, можна зробити простіше: розмістити «відро», побудоване як аналог сфери Дайсона, навколо Сонця й закрити кришкою.

Нарешті, якщо спостерігача чи спостерігачів гасіння Сонця можна розмістити компактно в одному місці, то для суб'єктивного гасіння Сонця потрібне відро такого розміру, щоб накрити всіх спостерігачів, тим самим ізолюючи їх від сонячного випромінювання. Воду з відра попередньо слід вилити. Гадаю, для суб'єктивного гасіння Сонця, якщо спостерігачем є лише автор задачі, буде достатньо відра 2м заввишки й 1м у діаметрі.

Подякували: Yola, koala, leofun013

13 384

Re: Тема для розмов

P.Y. написав:

Але, якщо структурі, щоб вважатися відром води, достатньо мінімальної кількості води в ній (хоча б однієї молекули), а достатнім результатом гасіння є припинення надходження сонячного світла до спостерігачів, можна зробити простіше: розмістити «відро», побудоване як аналог сфери Дайсона, навколо Сонця й закрити кришкою.

Але така сфера швидко нагріється і буде спостерігатися як нова поверхня Сонця, зі значно нижчою, правда, температурою.

13 385

Re: Тема для розмов

Завжди цікавило питання: що станеться з Сонцем, якщо все світло з нього відображати дзеркалами навколо нього й повертати назад.

13 386

Re: Тема для розмов

P.Y. написав:

Завжди цікавило питання: що станеться з Сонцем, якщо все світло з нього відображати дзеркалами навколо нього й повертати назад.

Характеристики зірки визначаються співвідношенням гравітаційного стискання, тиску речовини і випромінення. Якщо Сонце нагрівати іззовні (тими ж дзеркалами), то  воно нагріватиметься і, відтак, розширюватиметься, доки або не сягне дзеркал, або не втратить гравітаційний зв'язок із зовнішньою оболонкою, створивши планетарну туманність навколо білого карлика.

13 387 Востаннє редагувалося wander (22.05.2023 17:25:55)

Re: Тема для розмов

P.Y. написав:

Завжди цікавило питання: що станеться з Сонцем, якщо все світло з нього відображати дзеркалами навколо нього й повертати назад.

Я гадаю, з Сонцем нічого не станеться. Дзеркала через деякий час просто розплавляться і ймовірно просто випаруються (?).
Дзеркало відбиває більшу частину видимого світла, але не 100%. То ж якусь частину світла дзеркало все одно поглине. Тут ще звісно варто уточнити про яке саме світло йде мова. Якщо ми говоримо лише про видимий спектр, то найкращі дзеркала зможуть відбивати ефективно близько 99% світла, проте є ще й невидима електромагнітна енергія, яка включає короткохвильове ультрафіолетове та довгохвильове інфрачервоне світло. Це означає, що дзеркало буде нагріватися випромінюванням, яке не видно людському оку. Скло плавиться приблизно при 1500ºС. Температура Сонця близько 6000ºС. Як тільки скло на дзеркалі почне плавитися, його відбивна здатність зменшиться, і воно буде поглинати набагато більше тепла.

Звісно, якщо теоретично вдасться розробити дзеркало, яке могло б ефективно відбивати ~100% світла від сонця в такому широкому діапазоні довжин хвиль, то з Сонцем швидше за все станеться те, що описав пан koala.

Ще за певних умов, з дзеркал можна було б отримати пасивний двигун, який міг би рухати Сонце.

Подякували: leofun011

13 388

Re: Тема для розмов

wander написав:

Це означає, що дзеркало буде нагріватися випромінюванням, яке не видно людському оку. Скло плавиться приблизно при 1500ºС. Температура Сонця близько 6000ºС. Як тільки скло на дзеркалі почне плавитися, його відбивна здатність зменшиться, і воно буде поглинати набагато більше тепла.

Дзеркала за умови ніби стоять не на поверхні Сонця, а в сфері Дайсона, на певній відстані, і, відповідно, мають більшу площу. І дзеркала теж випромінюють (за законом чорного тіла) - як у середину, так і назовні. Задовго до того, як дзеркала почнуть плавитися, їхній задній бік нагріється. Тобто встановиться новий баланс - висока температура в центрі, нагріті дзеркала і обігрів простору навколо. А от далі, боюся, треба підставляти конкретні числа - характеристики сфери Дайсона, дзеркал, ну і що там із розжареним і розширеним Сонцем. Причому я навіть не зовсім уявляю, в які саме формули.

13 389

Re: Тема для розмов

У відповідь на створення жіночих вагонів укрзалізниці, з'явилися наступні вимоги:

1. Створити чоловічі вагони.
2. Розмістити в них по плейстейшену та плазмі в кожному купе, організувати мангальні зони в тамбурах.

13 390

Re: Тема для розмов

https://i.imgur.com/QkqFmsS.jpg

Вчора в мене був конфлікт, під час якого інша сторона пригрозила, що напише на мене заяву в кіберполіцію щодо булінгу. Я сказав, що хай на мене пише заяву просто ментам - я не ховаюся, мене не треба шукати, готов чистосердно розповісти всі обставини конфлікту. Але інша сторона конфлікту сказала, що мої вимоги вирішити наш конфлікт в судовому порядку це теж булінг.

І ця людина 100500 засуджуючих коментарів залишає в соцмережах - кого покарати, а кого помилувати, 100500 петицій підписала щодо захисту прав пригноблених - жінок, негрів, гоміків, трансформаторів та жертв війни. Ясно, що більше абзацу воно читати нездатне, бо тікток головного мозку, головне щоб петицію створила їбанашка з кольоровим волоссям та з сумною мармизою інфоциганила на недієздатних людях.

Кучма, повернись! Я щиро каюсь, що недолюблював Кучму в 2000х. При ньому такого не було!

Подякували: Chemist-i1

13 391

Re: Тема для розмов

В сешеа вигнали зі школи хлопця за напис на футболці "існує лише дві статі"

13 392

Re: Тема для розмов

То фсб-ешник. Або куплений фебсами.
То всьо політика. Мочити іх всіх треба: хлопчика, тих хто йому заплатив, тих хто ухвалив цю операцію, та всіх їх нащадків ( щоб було уроком для всіх інших покидьків ).

13 393

Re: Тема для розмов

На прем'єр-міністра Австралії напала група людей із звинуваченнями у трансфобії, буквально "поховали" або "закопали" за те, що він пояснив визначення жінки - "доросла особа жіночого роду" (сорі, не знаю як інакше перекласти femail - дослівно woman is adult femail)

13 394

Re: Тема для розмов

Таке питання. Відповідно до теорії темної матерії як гравітаційно активних частинок, вона захоплюється, зокрема, зірками. Тобто зірка може складатися на суттєву частину з темної матерії. Це, відповідно, призводить до її стискання і підвищення кількості реакцій. Тобто дві зірки однакової баріонної маси, але різної "темної" будуть поводити себе по різному; те саме має бути і для зірок однакової маси, але різного баріонно-темного складу. Це враховується в моделях? Скажімо, ті ж наднові типу Iа - вони однаково працюють для білих карликів, що мають 99% баріонної речовини, і для білих карликів, у яких такої речовини лише 50%? Чи все ж таки там формула межі Чандрасекара дає збій, адже темна матерія не бере участі у відштовхуванні електронів?

13 395

Re: Тема для розмов

Петання на мільйон (насправді ні): де мона взяти геоїдну модель, нехай лише для України? Мені тре визначати висоту над середнім рівнем моря по координатах.
Я надибав сайт, який дозволяє вводити координати, і отримувати ту висоту, але мені тре ці дані для використання в себе в застосунку.

13 396

Re: Тема для розмов

Ну от є така робота: https://arxiv.org/abs/1505.07464
Але все одно характеристики Всесвіту вимірюють, виходячи з однорідності наднових Iа: https://link.springer.com/chapter/10.10 … 56643-1_13

Якого?

Подякували: leofun011

13 397

Re: Тема для розмов

FakiNyan написав:

Петання на мільйон (насправді ні): де мона взяти геоїдну модель, нехай лише для України? Мені тре визначати висоту над середнім рівнем моря по координатах.
Я надибав сайт, який дозволяє вводити координати, і отримувати ту висоту, але мені тре ці дані для використання в себе в застосунку.

дані опенсорс: https://open-elevation.com/
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Altitude
https://help.openstreetmap.org/question … ation-maps

дані від "корпорації добра": Google Elevation API

13 398

Re: Тема для розмов

тітка офігеває від того, що на університети чинять тиск аби наймати викладачів через те що вони негри, ґеї чи жінки - замість того щоб наймати на підставі наукових досягнень кандидатів

13 399

Re: Тема для розмов

frz написав:
FakiNyan написав:

Петання на мільйон (насправді ні): де мона взяти геоїдну модель, нехай лише для України? Мені тре визначати висоту над середнім рівнем моря по координатах.
Я надибав сайт, який дозволяє вводити координати, і отримувати ту висоту, але мені тре ці дані для використання в себе в застосунку.

дані опенсорс: https://open-elevation.com/
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Altitude
https://help.openstreetmap.org/question … ation-maps

дані від "корпорації добра": Google Elevation API

це все фігня, ви тупо загуглили те саме, шо і я
мені тре файлик з тими даними, а не апішка

Подякували: leofun011

13 400

Re: Тема для розмов

frz написав:

тітка офігеває від того, що на університети чинять тиск аби наймати викладачів через те що вони негри, ґеї чи жінки - замість того щоб наймати на підставі наукових досягнень кандидатів

це все через кумпанію блек рок, яка спонсорує багато чого, і створює рейтинг компаній не тіки на основі того, чи вони шось круте і дороге роблять, а ше й на основі того, чи вони люблять геїв і всяке таке
це так з нетфліксом - їм роблять інвестиційний рейтинг на основі того, скіки разів вам на повний екран покажуть двох мужиків, які лижуться
і ще кажуть, шо та сама компанія буде нам допомагати шось відбудовувати і все таке, і тому вони теж будуть внас протискати якісь закони і інші преколи пов'язані з пропагандою лгбт