13 461 Востаннє редагувалося Tarpan87 (15.08.2023 18:47:42)

Re: Тема для розмов

Yola написав:

Якби пан kant12 казав щось на штиб Треба захистити Україну

Тобто перед тим як сказати по суті, треба промовити символ віри? Десь так: "Нескорений народ вільної країни! Слава Україні! Дякую демократії за прихід літа! Дякую По за оргазми, а Зе за схід сонця! Треба захистити Україну! Але..." і далі висловлювати свою думку. Він зобов'язаний думати про Україну 24/7? Я не думаю, що він держслужбовець категорії "А". До того ж, питання не в уникненні відповідальності за його адміністративне правопорушення і ви це знаєте, але вголос ви цього сказати не хочете.

Подякували: kant121

13 462

Re: Тема для розмов

Tarpan87 написав:

Дякую По за оргазми

Йому вдячний, що скорботи вже позбувсь, я сів навпроти
Бюста з птахом, своє крісло пересунувши туди;
Потім в нім зручніш вмостився і у роздуми пустився --
В мозку сонм видінь вертівся, тасувавсь туди-сюди:
Що зловісний, хмурий, грізний, вісник відчаю й біди,
Крик звіща цей: "Вже не жди"?

Подякували: Tarpan871

13 463

Re: Тема для розмов

Tarpan87 написав:
Yola написав:

Якби пан kant12 казав щось на штиб Треба захистити Україну

Тобто перед тим як сказати по суті, треба промовити символ віри?

1. Я хочу, щоб тих хто виїхав примусили повернутись, бо вони там вимагають відбитись від Росії, я не хочу щоб мене могли забрати на фронт, а хочу виїхати. Основна мета - виїхати.

2. Я хочу, щоб тих хто виїхав примусили повернутись, бо нам потрібні люди, що відбитись від Росії. Основна мета - відбитись від Росії. Я можу теж не хотіти іти на фронт, але основна мета див. попереднє речення.

Де тут символ віри?

13 464

Re: Тема для розмов

Я готовий чемно вести дискусію, але спершу скажіть вголос чого, на вашу думку, боїться пан kant12.

13 465

Re: Тема для розмов

На тлі туманних балачок про «новий суспільний договір», стає незовсім зрозуміло, що саме ми захищаємо, і чи треба це захищати взагалі. Чи не вийде так, що Україна, що відбилась від росіян, потім сама ж позбудеться власної суті не менш ефективно, ніж якби капітулювала перед росіянами в перший же день?

Подякували: flatliner, bebyk2

13 466

Re: Тема для розмов

kant12 написав:

А тут поживи! Ходиш по вулицях ніби партизан!! Від кожного військового біжиш! Ото радість.

Втім, я не певен, що це найбільший страх. Можливо, насправді, якщо він все ж потрапить на фронт, то буде дуже якісним бійцем. Загалом, боятися туди потрапити це природньо і прийнятно, мабуть так робить більшість патріотів (зокрема я).

До речі, спочатку не вчитався в оцю частину

kant12 написав:

Я розумію тих, хто втік але там мовчить - а не "душею я з вами, на фронті, але тілом тут"

Може я й неправильно зрозумів, що хотів сказати kant12, бо тут я з ним цілковито згоден.

Подякували: Tarpan871

13 467

Re: Тема для розмов

Yola написав:

Втім, я не певен, що це найбільший страх. Можливо, насправді, якщо він все ж потрапить на фронт, то буде дуже якісним бійцем. Загалом, боятися туди потрапити це природньо і прийнятно, мабуть так робить більшість патріотів (зокрема я).

Я трохи зміню питання. Яким чином він може опинитися на фронті, якщо він туди не хоче йти? От він зустрічається з поліцейським патрулем. Як поліцейський патруль його телепортує на фронт?

13 468 Востаннє редагувалося Yola (16.08.2023 18:03:35)

Re: Тема для розмов

Tarpan87 написав:

Я трохи зміню питання. Яким чином він може опинитися на фронті, якщо він туди не хоче йти? От він зустрічається з поліцейським патрулем. Як поліцейський патруль його телепортує на фронт?

Спробує вручити повістку. А там якщо не з'явиться в ТЦК, то займеться поліція, мабуть.

13 469

Re: Тема для розмов

Ні, пане Yola, штраф в кілька тисяч гривень чи кілька діб у мавп'янику не може викликати такий страх. Є ймовірність того, що при затриманні таким патрулем тобі не зможуть пояснити за що тебе затримано, ким це зроблено і в якому ти статусі знаходишся. Там не буде адвоката та червоного хреста і під тиском людину змусять поставити підпис та миттєво пройти медкомісію.

Подякували: bebyk1

13 470

Re: Тема для розмов

Гадаю, що все не настільки погано, але навіть якщо настільки, то головне ж це не медкомісія, а власне мобілізація. У мене брата просто на вулиці перестріли, вручили повістку і все, ніякого насильства, тепер служить.

13 471

Re: Тема для розмов

Та купа історій, коли дали повістку, і все, за 5 хвилин пройшов комісію і пішов служити. Повно такого, але це не покажуть по телемарафоні. Але річ ще в іншому.
Мене до усрачки бісить лицемірство. Коли людина втекла в польшу , і звідти пише "воюйте! Ніякого миру з кацапами!!! війна до кінця". Так або іди сам воюй, або закрий рот і не пиши!!!! Я не хочу стати інвалідом чи вмерти заради лицемірів чи влади.
Я купу років платив податки на ту срану армію, і де вона зараз? Чому я маю йти робити роботу солдатів? Це їх професія воювати! Вони самі вибрали такий шлях. Чому наша зелена влада не може заплатити найманцям?? Та багато чому, але що тут казати, нажаль ні Зе ні По не сидять тут.

Подякували: Tarpan87, bebyk2

13 472

Re: Тема для розмов

kant12 написав:

Чому я маю йти робити роботу солдатів? Це їх професія воювати! Вони самі вибрали такий шлях.

Професійної армії не було в нас ніколи. Щоб могла існувати професійна, треба а) добре фінансувати армію в мирний час, і б) проводити розстріли генералів, що закопують те фінансування в себе на дачах.
Це складно, тому маємо щось більш бюджетне з призовом і добровольцями. Добровольців могло б бути більше, якби суспільство було більш ідеологічно вмотивованим. Щоб працювала ідеологічна обробка через культурно-інформаційну сферу, треба а) добре фінансувати цю сферу в мирний час, б) проводити розстріли за неадекватне використання цих фінансів, в) мати ідеологічно вмотивовану владну верхівку.
Це складно, тому маємо телемарафон друзів президента, артистів, залежних від фінансування з запоребрика, і серіали з дебільним гумором. Навіть адекватної ідеології на папері в держави нема.

Тому лишається тільки наловити тих, хто погано бігає, і воювати ними.

Подякували: Yola1

13 473

Re: Тема для розмов

kant12 написав:

Я купу років платив податки на ту срану армію, і де вона зараз?

Ви віддавали ваші податки грабіжникам. Що ви робили, щоб ці податки пішли на розвиток армії? Ви ходили на якісь мітинги, судові засідання, якось інакше боролись із хабарництвом? Якщо так, то у вас є моральне право ставити таке питання. Але робили ви цього чи ні це не знімає з вас і не накладає на вас обов'язки із захисту держави.

kant12 написав:

Чому я маю йти робити роботу солдатів?

Ось чому

Конституція написав:

Стаття 65. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України; громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

kant12 написав:

Це їх професія воювати! Вони самі вибрали такий шлях.

Кожна людина вільна змінити свій вибір будь-коли. Звісно, за це може бути визначене покарання.

kant12 написав:

Чому наша зелена влада не може заплатити найманцям?? Та багато чому, але що тут казати, нажаль ні Зе ні По не сидять тут.

Мабуть найманців багато набрати б не вдалось, а ось не віддати Південь і добре забезпечити армію можна було б (зато ми зараз відбудовуємо лижні курорти і дороги до них замість дронів). Тоді війна була б зовсім інша і втрат набагато менше, і мобілізаційний ресурс був би більшим (до речі, зокрема якби не випускали за хабарі, то теж був би більшим).

13 474 Востаннє редагувалося P.Y. (18.08.2023 22:33:45)

Re: Тема для розмов

Що робиться за хабар, те робиться й за знайомством. Знайомства потрібні і для того, щоб це взагалі працювало — поодинокий хабарник з печаткою сам з країни ухилянта не випустить, потрібна співпраця між кількома людьми з печатками. Імовірно, для родичів/друзів/впливових осіб та їх рідні ця послуга доступна і без хабаря. Хабар — це вже «демократизована» версія корупційної послуги, що вільно купується й продається, а не перебуває в користуванні вузького кола привілейованих. Справжнє ім'я корупції — не хабарництво, а кумівщина.

13 475

Re: Тема для розмов

Підождіть, як це "нема армії"? Та ж ваш кумир, ваш гетьман сивочолий створив цю саму армію! Я про армавір чув з кожної праски, навіть на форумі усі писали. А тепер вже нема??? Перевзулись в польоті?

А за найманців - та платити по 5к баксів в місяць, негри, афганці набігли би зразу. Але правда, краще купити будинок в Барселоні за ті гроші , а воювати підуть селяни, один фіг роботи нема для них.

13 476 Востаннє редагувалося P.Y. (18.08.2023 22:32:16)

Re: Тема для розмов

Чи достатньо ми довіряємо неграм з афганцями, щоб масово їх озброювати на нашій території?
Якщо армія складатиметься переважно з іноземних найманців, то що їм заважає організувати військовий переворот і поставити головним свого генерала-найманця?  І що їм заважає потім відновити призовну систему, а самим скуповувати нерухомість у Барселоні?

Подякували: Yola1

13 477

Re: Тема для розмов

P.Y., то йдіть ви воювати, чому не йдете? Добре так говорити, сидячи вдома (чи в Польщі, як тут ще пан пише патріотичне). Зараз почую - "я хворий, я інвалід, як призовуть то піду..".
А я не хочу! Хай за мене йде воювати негр чи афганець.

13 478

Re: Тема для розмов

Призвати можуть кожного. За час повномасштабного вторгнення нікуди з Києва не виїжджав, тому, теоретично, призвати можуть і мене (чи пройду комісію — ХЗ, але отримати повістку деяка ймовірність є).

Втім, у мене склалось суб'єктивне враження, що в Києві мобілізація якось млявіше працює, ніж в областях. Бояться масового невдоволення в столиці, тому не дуже напосідають?

13 479

Re: Тема для розмов

Давня історія з найманцями.

13 480

Re: Тема для розмов

Є одна складність: армія, що формується з населення країни шляхом призову, ефективна, в першу чергу, в національних державах. Для Ізраїлю така система чудово працює — солдати чітко розуміють, хто вони і заради чого воюють.
Історичний перехід від феодальних монархій до національних держав-республік і перехід від армії лицарів до армії солдатів-рекрутів — речі, пов'язані між собою.

Тепер візьмімо сучасну Україну. Теоретично, національна держава. На практиці, з неї вперто силкуються виліпити щось позбавлене власного обличчя. Той же сивочолий про армію-мову-віру тільки під перевибори заспівав — до того він більше тяжів до чогось компромісно-невизначеного. Чогось принципово іншого в його наступника я теж не бачу — уникає гострих кутів, заграє з націонал-патріотами, коли припече, але не схоже, що українськість України має для нього цінність сама по собі. За цю державу не шкода було б померти, якби була впевненість, що воюєш за Україну, а не порожній муляж на її місці, який побудують, тільки-но війна скінчиться й відпаде потреба в націонал-патріотичній риториці.

Подякували: Yola1